Žijeme proměnami managementu v Česku

Rychlý rozhovor s Jitkou Havlovou, která pečuje o nás, naše klienty a žije rozhovory s manažery v praxi v průzkumu pro Konferenci Management v Čechách 2020.

Jitko, čím žije Team Test v posledních 14 dnech podle tebe?

Já žiju hlavně dotazníkem na téma „Management v Čechách 2020“. Mluvím s lidmi z různých oborů a z firem různé velikosti. Je to pro mě úplně nové dobrodružství, do kterého jsem vklouzla tím, že jsem se stala součástí Team Testu.

A co ty lidi, se kterými se potkáváš, opravdu zajímá?

Chtějí vidět za hranice svých osobních zkušenosti. Říkají, že znají dobře své prostředí a trochu tuší, jaké to je u jejich kamarádů. Oni ale chtějí mít přesah, vidět dál. A mě to vlastně překvapilo. Speciálně v Praze jsem čekala, že lidi hodně střídají firmy (tak po 2 letech) a místo toho potkávám lidi, co jsou ve firmách 10 let a něco tam budují. O to víc je zajímá, jak to vlastně funguje jinde.

Která z odpovědí s tebou opravdu zarezonovala?

Já vím, že je to něco dost obyčejného, jasného. Sama jsem to vědomě ve své manažerské práci používala. Ale po 2 měsících dotazování to minulý týden zaznělo poprvé: „Když vedeme lidi, je potřeba, abychom jim ukázali kontext - co ve firmě děláme, proč to děláme, čemu to prospěje, jaký je smysl jejich 8 hodin v práci. Lidi, kteří znají kontext, dokážou přinést ještě víc, než se od nich očekává“. Byla jsem nadšená, že tahle jednoduchost konečně zazněla.

Jitko, myslíš si, že zvládneme naplnit očekávání těch, kteří do našeho dotazníku přispívají svých názorem na současný vývoj managementu?

Já pevně věřím, že ano. Tedy nedám to sama. Potřebuji k tomu své spolupracovníky, takže se začínáme pravidelně bavit o tom, co lidé říkají a také, co v listopadu od nás očekávají. Abychom to společně pro ně uměli pojmenovat.

Co by ještě přispělo, aby lidé viděli za hradbu své individuální zkušenosti?

Víc respondentů, které vůbec neznáme. Odpovědi lidí, kteří neznají nás a jejich výběr není ovlivněn tím, že spolu nějak rezonujeme v pohledu na management.

Takže, jestli se chcete přidat a obohatit náš průzkum o své zkušenosti a Váš pohled na svět, budeme moc rádi. A samozřejmě dostanete zpět zprávu, jak o věci přemýšlejí v jiných firmách. Ozvěte se mi na jitka.havlova@teamtest.cz 😊